Český


Dafydd Bullock se narodil v roce 1953 v Llanberisu v hrabství Gwynedd v Cymru (Wales). Je hudebním skladatelem, dirigentem a učitelem hudby. V letech 1971-1976 vystudoval skladbu na University of Manchester a Royal Northern College of Music (Maestro George Hadjinikos), v letech 1981-1983 absolvoval studium mezinárodních vztahů na University of Sussex (titul MA). V letech 1993 a 1994 získal první ceny v soutěži National Eisteddfod of Wales a v roce 1995 byl ve Walesu poctěn přijetím do nejvyššího Řádu velšských pěvců (Order of the Gorsedd of Bards). V roce 2005 byl jmenován členem Královské společnosti umění.


Jeho tvorba zahrnuje 23 symfonií, cyklus 18 symfonických básní, dvě opery, dvě rekviem, dvě mše Missa brevis, jedno oratorium, 21 smyčcových kvartet a další komorní hudbu a mnoho klavírních skladeb. Složil rovněž hudbu ke dvěma filmům.


Jeho hudba je vydávána ve Velké Británii (Cwmni Gwynn, Curiad and Bardic Edition), Belgii (Alain Van Kerckhoven Editeur), Lucembursku ( Music Enterprise and Double You) a ve Spojených státech amerických (Healy West v Utahu a Crane Music v Kalifornii). K dnešnímu dni nahrál a vydal 32 kompaktních disků se svou hudbou u SAIN (Wales), AVK (Belgie) a LakeSound. Jeho hudba byla hrána a vysílána v mnoha zemích světa, včetně Japonska, Číny, Brazílie a Kolumbie a stejně tak v celé řadě zemí Evropy.


Dafydda Bullocka váže k Praze zvláštní a silný vztah: jeho Druhá Symfonie měla svou světovou premiéru právě zde, v roce 1996 v rámci festivalu Pražské jaro (v nastudování komorního orchestru Musici de Praga). Rovněž v Praze měla premiéru i jeho Třetí symfonie, na Den sv. Valentýna v roce 1997. V Praze byly také nahrány jeho Třetí a Čtvrtý smyčcový kvartet (v podání Becherova kvarteta), souborné vydání jeho skladeb pro cello a piano (v interpretaci Jindřicha Ptáčka) a pět trií. V nedávné době Virtuosi di Basso, violoncellisté a basisté České filharmonie, nahráli a přednesli jeho hudbu zkomponovanou speciálně pro jejich těleso.